top of page

Klinik Psikolog Mehmet Cankurtaran Kurucu

WhatsApp Image 2023-08-24 at 11.58.36.jpeg

Klinik Psikolog

Mehmet Cankurtaran

Kurucu

Klinik Psikolog Mehmet Cankurtaran, Psikoloji lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini ’Kişilik Yapılarının İş Performansıyla İlişkisi’ konulu tezi ile Üsküdar Üniversitesi’nde onur derecesiyle tamamlayarak uzmanlığını almıştır.

Lisans eğitimi sürecinde deneyim kazanmak ve kendini geliştirmek adına çeşitli kurumlarda stajyer olarak görev almış ve gönüllü çalışmalarda bulunmuştur. Yüksek Lisans eğitimi sırasında NöroPsikiyatri İstanbul Beyin Hastanesi’nde stajyer psikolog olarak yaptığı çalışmalarda ergen ve yetişkin odaklı birçok vaka takibi yapmıştır. Bu süreçte farklı danışmanlık merkezlerinde düzenli olarak danışan görmüştür ve merakı doğrultusunda kendini sosyal psikoloji ve spor psikolojisi alanında geliştirmiştir. Ayrıca, bireysel terapi alanında yaklaşık 5000+ saat danışan görüşmesi gerçekleştirmiştir.

Kişilik yapılarının ve karakterlerinin bireylerin duyguları ve davranışları ile ilişkisi üzerinde uzmanlaşan Mehmet Cankurtaran bu motivasyonu ile büyük ve küçük ölçekli şirketlerde ve eğitim kurumlarında Motivasyon, Kaygı, Dikkat Dağınıklığı ve İş performansı başta olmak üzere birçok konuda kişinin yapı ve motivasyonlarını dikkate alarak gerekli desteği sağlamıştır.

2019’da açtığı Lenus Psikoloji Danışmanlık Merkezi’nde ve aynı zamanda Koç Holding bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Klinik Psikolog Mehmet Cankurtaran ergen ve yetişkin bireylerle aile-çift terapisi, cinsel terapi, bireysel terapi alanlarında profesyonel olarak destek sağlamaktadır.

Eğitimler

  • Masterson Yaklaşımı Eğitimi-Kişilik Bozukluklarının Psikanalitik Psikoterapisi Teorik Eğitim

  • Çözüm Odaklı Psikodinamik Psikoterapi

  • Cinsel Terapi Eğitimi

  • Evlilik ve Çift Terapisi Eğitimi

  • Psikoterapide Nesne ilişkileri

  • Masterson Yaklaşımı Eğitimi Supervizyon

  • Minnesota çok yönlü kişilik envanteri Eğitimi (MMPI)

  • Masterson Yaklaşımı ve Kişilik Bozuklukları Konferansı

bottom of page